Tag Archives: bruggebloeit

Brugge zet de bloemetjes buiten!

16 mei

BRUGGE – Na het succes van de jaarlijkse bebloemingsactie vorig weekend, zette Stad Brugge vanaf 14 mei ook de bloemetjes buiten. Én wel 80.000!

267 bloembakken aan 18 Brugse bruggen

Jaarlijks houden we een bebloemingsactie en ook dit jaar was dit met meer dan 102.000 een groot succes. Nu zullen we de komende twee weken zélf ook nog 80.000 nieuwe bloemen uitzetten op diverse zichtbare plaatsen in de stad. De dienst Openbare Domein heeft hier de hele winter aan gewerkt. Het gaat om bloembakken aan de bruggen, ooievaarsnesten en grote bloementorens.

Zelf ben ik ook veel bezig met bloemetjes in de stad. Het is een passie die ik elke dag opvolg naast de wegenwerken en de stadsfinanciën. Op die manier maken we van Brugge een kleurrijke stad zowel in het najaar als in het voorjaar. Kleurrijke bloemen maken mensen gelukkiger en dat is en blijft de prioriteit voor mijn beleid. Daarom leggen we overal in de binnenstad, maar ook daarbuiten in de stadsrand en deelgemeenten groene accenten.

267 bloembakken

Maar liefst 267 bloembakken zullen hun weg terugvinden naar 18 verschillende bruggen doorheen de hele stad. De eerste 40 bloembakken zullen aan de Minnewaterbrug ter hoogte van het ‘lake of love’ hangen.

In de bloembakken zullen drie verschillende plantencombinaties te zien zijn, variërende van roze-paars, paars-blauw, tot grijs-roze-rood. Alles samen is dit goed voor maar liefst 7.670 planten. Het onderhoud gebeurt door eigen medewerkers en omvat vooral water geven.

Grootste plein van Brugge

Voor ’t Zand, grootste plein van Brugge, spanden we ons dit jaar verder in om de plaats groener, gezelliger en aantrekkelijker te maken. Daarnaast plaatsen we naast 41 vergroende boomspiegels de komende weken ook opnieuw 104 bloembakken aan de drie fietspassages. Een mengeling van hanggeraniums in roze en paarstinten en zilverregen als bijkomend hangelement. Totaal goed voor 2.184 bloemetjes! Deze werden lokaal gekweekt in de serre van openbaar domein.

Bloementorens

Bij de start van mijn beleid waren er slechts 20 bloemtorens de vorige jaren deden we een extra effort zodat we dit jaar opnieuw 52 bloemtorens van Zeebrugge tot  in het centrum kunnen plaatsen. Alles samen is dat goed voor maar liefst 7.200 bloemen. Van de 52 stuks hebben 20 stuks een hoogte van anderhalve meter en de grootste hebben een hoogte van honderdtachtig centimeter. In de kleinste torens voorzien de medewerkers 120 planten en in het groot model 180 planten. Dit zijn veel bloemen op een compacte locatie.

Verdeling per deelgemeente:

  • Centrum: 14 stuks
  • Sint-Pieters: 2 stuks
  • Sint-Jozef: 4 stuks
  • Zeebrugge: 8 stuks
  • Koolkerke: 4 stuks
  • Lissewege: 9 stuks
  • Zwankendamme: 5 stuks
  • Dudzele: 6 stuks

Totaal: 52 stuks

Ooievaarsnesten

Naast de bebloemde bruggen, bloementorens zijn ook de ooievaarsnesten een vaste waarde geworden. Dit jaar zijn het er terug 24, samen goed voor 5.568 bloemen of 232 bloemen per nest. Door het grote volume aan potgrond en het gebruik van waterbesparende technieken, hebben de ooievaarsnesten relatief weinig water nodig

Verdeling per deelgemeente:

  • Sint-Pieters: 7 stuks
  • Sint-Jozef: 1 stuk
  • Koolkerke: 2 stuks
  • Zwankendamme: 3 stuks
  • Zeebrugge: 7 stuks
  • Lissewege: 4 stuks

Totaal: 24 stuks

Wil je meer weten over groen in de stad? Klik dan hier.

Lentekriebels in de stad Brugge

28 feb

Brugge bloeit: een lente met meer dan 1,8 miljoen bloemen die uit de grond verrijzen.  Dit jaar zijn er  630.550 nieuwe bloemen #bruggebloeit

BRUGGE – Brugge maakt sedert huidige legislatuur de bloemen bloeien. Dit voorjaar mogen we 630.550 bloemen verwachten verspreid over de binnenstad en deelgemeenten. “Halfweg deze legislatuur werden in Brugge al 1,8 miljoen bloemen geplant. Niet enkel het Brugs centrum komt aan de beurt maar ook de deelgemeenten”, aldus schepen van Openbaar Domein en Groen, Mercedes Van Volcem.  

“Wie door de straten rijdt of fiets of wandelt, ziet de start van de lente”, zegt Mercedes Van Volcem, “In het voorjaar zijn het de bloembollen die massaal kleur in het straatbeeld brengen. De bloemen doen hopen en geven een knipoog naar de komende lente en zomer.   De periodes van zon en buitenkomen en genieten.”

Ze geven een teken dat de winter definitief voorbij is. “Naast de in het oog springende sierwaarde dragen bloembollen bij aan andere functies van groen: gezondheid en welzijn van burgers en biodiversiteit. Fietsers, wandelaars en automobilisten worden spontaan vrolijk van de kleuren en variaties die bloembollen in de openbare ruimte brengen. Vooral bloembollen met sprekende kleuren hebben een hoge sierwaarde”, klinkt het bij Van Volcem.

Eerste prille bloemen al in januari met de sneeuwklokjes

Openbaar Domein zorgt voor de aankoop en aanplant van bloembollen om de stad te laten bloeien en kleurrijker te maken. Door hun vroege bloei zijn bloembollen een belangrijke voedingsbron voor bijen en andere insecten, daar ze nectar en stuifmeel bevatten. Onder andere door deze aanplant, nam Brugge in 2020 de hoofdprijs van bijenvriendelijkste gemeente, uitgereikt door het Vlaams Departement Omgeving, mee naar huis.

De eerste bloembollen beginnen te bloeien in januari (winterakoniet, sneeuwklokje), gevolgd door de vele krokussen en de eerste narcissen in februari. De bloeiperiode loopt tot mei -juni en wordt afgesloten met soorten zoals sieruien.  Een maand na de bloei maaien we ook niet.  Zo komende bloembollen ook het jaar nadien terug uit en kunnen ze zich ook vermenigvuldigen.

Terugkerende bloeiers

De verwilderingsbloembollen worden niet gemaaid in mei en juni en keren zo steeds elk jaar terug. “We zetten hard in om de bloembollen die ieder jaar opnieuw bloemen. Zo komen er ieder jaar meer en meer bloemen. Want de bloemen die de vorige jaren werden geplant bloeien telkens opnieuw. Vergeleken met het eerste jaar dat we bloembollen planten, is de kleurenpracht er alleen maar op vergroot en verbeterd”, zegt Van Volcem.

“Stroken paarse krokussen in bermen langs wegen, groepen narcissen in het park, bakken vol fleurige tulpen op een plein… Zomaar een greep uit de vele manieren waarop voorjaarsbloeiende bollen de openbare ruimte aan kunnen kleden. Vaak worden mengsels van twee of meer verschillende soorten bolgewassen toegepast. Op die manier kan gespeeld worden met verschillende kleuren, hoogtes en bloeitijden”, gaat de schepen verder.

Afgelopen jaren werden ook in Brugge op het openbaar domein op diverse plaatsen borders met vaste planten aangelegd.  Om in deze borders meer kleur in het voorjaar te hebben worden in de bestaande en nieuwe borders voorjaarsbollen zoals sieruien, narcissen, krokussen aangeplant.

Bebloeming begraafplaatsen: troost in de herfst

De aanplant van bollen op en rond de begraafplaatsen werd positief onthaald door bezoekers.  Extra kleur in de lente brengt troost voor nabestaanden.  “Daarom wil ik als schepen van Openbaar Groen ook verder investeren in bloembollen op de begraafplaatsen.  Op de centrale begraafplaats werden dit najaar bijvoorbeeld in totaal 35 0000 bloembollen aangeplant.  Het sortiment bestaat uit voorjaarsanemonen, boshyacinten, narcissen en botanische tulpen. De grijze begraafplaatsen van voorheen krijgen door aanplant van bollen maar ook bomen en vaste planten een sereen en rustgevend karakter”, zegt de schepen. De Centrale begraafplaats in Assebroek en ook andere begraafplaatsen in Brugge worden zo verder omgevormd naar een groene parkbegraafplaatsen.

Invalswegen, kleine ring en ronde punten

Ook worden verder bloembollen aangeplant langs belangrijke toegangswegen en op rotondes naar het centrum en naar woonwijken.  Op die plekken wordt gekozen voor een divers sortiment die voor bloei zorgt van januari tot juni : sneeuwklokjes, krokussen, wilde tulpjes, sterhyacint en narcis. 

Vorig jaar werd geïnvesteerd in 630 550 bloembollen.  Deze investering van 52.000 euro heeft een grote impact’ aldus Mercedes Van Volcem.  De bloembollen worden aangeplant in het centrum en de deelgemeenten.   

Langs de Komvest staan vele krokussen en die komen ook elk jaar talrijk terug. 

1.Verwilderingsbloembollen:

Centrum

In het Centrum werden dit jaar op 4 nieuwe plaatsen zo’n 66.000 bloembollen geplant:

  • 19.500 op het Ezelpoortplein
  • 15.500 in het Astridpark
  • 12.000 in Oud-Sint Jan
  • 19.000 in de Brugse Vesten

Assebroek :  10 plaatsen met  87.500 nieuwe bloembollen

  • 500 aan de Sint-Kristoffelkerk
  • 35.500 op de centrale begraafplaats
  • 13.000 bijkomend in de Baron Ruzettelaan (vroeger reeds 100000 geplant)
  • 10.000 aan het Interbad
  • 11.000 in de Tramstraat/Matmeers
  • 4.000 aan de hoek van de Astridlaan met de Kerklaan
  • 2.000 Rotonde ’s HeerBoudewijnsburg
  • 1.000 Pastoor Verhaegheplein
  • 4.000 Mispelbilk/ ’t Leitje
  • 4.500 Burgemeester van Renterghemstraat
  • 2.000 Aanvullingen bij bestaande bloembollen

Sint-Kruis wordt opgefleurd met 61.200 bloembollen op vijf verschillende plaatsen

  • 37.500in de Raadsherenlaan (nieuw)
  • 4.500 Dekenstraat, zowel in de middenberm van de Malehoek als aan Kantelberg
  • 14.000 in de Bisschopsdreef (vorig jaar 200000)
  • 200 op het Kerkhof
  • 5.000 in het wijkpark Montpellier

Sint-Kruis is koploper in aantal geplante bloemen.  Een echte bloemendeelgemeente.

In Sint-Michiels komen er bloemen uit de grond op 7 verschillende plaatsen en zullen 63.800 bloemen uit de grond rijzen:

  • 3.000 in Het Kloosterhof
  • 8.000 in de Sint-Godelievelaan
  • 8.000 in het Albert Dyserynckpark
  • 37.800 in de Koning Albert I-laan
  • 4.000 in de middenberm van de Koningin Astridlaan
  • 1.500 in de Orchideeënlaan
  • 1.500 in de Hoog Brabantlaan

Het jaar voordien werden ook de twee ronde punten aangepakt.

In Sint-Andries worden op 6 plaatsen 18.340 bloembollen geplant.

  • 1.000 op de begraafplaats
  • 2.000 in de Maurice van Compernollestraat
  • 12.000 in de Legeweg
  • 340 aan de Zithoek SBS De Triangel
  • 1.000 in de Noordveldstraat
  • 2.000 in de Witte Molenstraat

Brugge Noord

In de gemeenten Sint-Pieters, Kruisabele, Zwankendamme, Zeebrugge en Sint-Jozef worden er in totaal 113.500 bloembollen geplant.

  • Sint-Pieters: 30.000 in de Beekweg (vorig jaar 100000)  en 18.500 in de Vaartstraat
  • Kruisabele: 9.000 in de Vorkstraat/Sikkelstraat
  • Zwankendamme: 10.000 in de Doornweg, 6.000 in de Zwankendammestraat
  • Zeebrugge: 15.000 aan de Stella MARIS
  • Sint-Jozef: 25.000 in de Graaf De Meulenaerelaan.

3. Overzicht van alle bloemen in de stad per jaar

In het najaar 2018 stond Openbaar Domein in voor de aankoop en aanplant van

ca. 135.000 verwilderingsbloembollen die bloeiden in 2019.

In het najaar van 2019  stond Openbaar Domein in voor aankoop en aanplant van

400.000 verwilderingsbloembollen en ca. 35.000 tulpen in de bloemperken. Er

kwam voor het eerst een bij vriendelijk bloembollen mengsel van +65.000 stuks

onder de verwilderingsbollen: 435.000 bloemen

In het najaar 2020 werden door Openbaar Domein aangekocht en aangeplant

van 600.000 verwilderingsbloembollen en 39.000 tulpen in de bloemperken.

Totaal = 639.000 bloemen

Samen 1.074.000 bloemen

In het najaar 2021 worden er door Openbaar Domein er ca.

425.000 verwilderingsbollen en 106.800 tulpen en andere voorjaarsbollen

aangekocht en aangeplant en 34.000 vergeet -me nietjes.

De tulpen groeien niet terug, de andere bloemen wel.

Drie jaar : 1.778.032 bloembollen

Algemene totalen in drie jaar

In centrum kwamen er dus 229800 bloemen bij maar er kwamen er ook heel veel in de deelgemeenten bij.

 In Assebroek werden er 279000 bloembollen aangeplant.  Koploper is Sint-Kruis met 377200 bloembollen.  Sint-Kruis stond dus echt in de bloemen en krijgt er nu ook in de Raadsherenlaan bij.  Sint-Kruis kent veel groen en groen, mooie ronde punten en kent geen bedrijventerreinen.Ook het Kerkhof en de zones rond de kerk en de Moerkerksesteenweg werden weelderig voorzien van bloemen. Er werd eveneens een grote inspanning geleverd voor de lange en mooi Bisschopsdreef.   

In Sint-Andries werden 139690 bloembollen geplant en 124584 in Sint-Michiels.

In het Noorden van Brugge voorzagen we in totaal 429430 bloemen waarbij Sint-Pieters koploper is met 236500 bloemen.   Ik zet heb een tandje bijgestoken aldaar omdat de deelgemeente ook veel sociale woningen kent.

“We zetten het beleid van bebloeming verder en roepen mensen op de bloemenpracht te ondersteunen met #bruggebloeit en #brugesinbloom.  Vele toeristen fotograferen de bloemen aan de bruggen die prachtige beelden opleveren.  We proberen als stadsbestuur onze inwoners en bezoekers in de bloemen te zetten en hopen dat veel mensen meedoen en hun voortuin en vensterbanken bebloemen, stelt Van Volcem”.

FIER OP BRUGGEBLOEIT EN ER BLIJ MEER ? Ben je fier en blij met de bloemen in de stad trek dan een foto bij de bloemen en post ze op sociale media samen met je buren of familie.   Zo ontstaat een leuke virtuele bloemengolf : #bruggebloeit #locatie @mercedesvanvolcem en wie internationaal wil gaan #brugesbloom @visitbruges

Brugge bloemt komend voorjaar met 531.640 bloemen #BRUGESINBLOOM #BRUGGEBLOEIT

8 okt

BRUGGE – Brugge maakt sedert huidige legislatuur de bloemen bloeien. In oktober gaan 531 640 bloembollen in de grond. Deze legislatuur (2019 en 2020) werden in Brugge 1,2  miljoen bloemen geplant. Dat is tien bloembollen per inwoner, stelt Van Volcem Mercedes. We gaan door op de ingeslagen weg, lacht schepen van Openbaar Domein Mercedes Van Volcem (Open Vld) door in het najaar van 2021 nog eens 425.000 verwilderingsbloembollen, 106.800 tulpen en andere voorjaarsbollen en 34.000 vergeet-me-nietjes in wisselperken aan te planten. Niet enkel het Brugs centrum komt aan de beurt maar ook de deelgemeenten.  De teller staat half weg de legislatuur op 1,6 miljoen bloembollen.

Openbaar Domein zorgt voor de aankoop en aanplant van bloembollen om de stad te laten bloeien en kleurrijker te maken. Door hun vroege bloei zijn bloembollen een belangrijke voedingsbron voor bijen en andere insecten, daar ze nectar en stuifmeel bevatten. Onder andere door deze aanplant, nam Brugge in 2020 de hoofdprijs van bijenvriendelijkste gemeente, uitgereikt door het Departement Omgeving, mee naar huis.

De eerste bloembollen beginnen te bloeien in januari (winterakoniet, sneeuwklokje), gevolgd door de vele krokussen en de eerste narcissen in februari. De bloeiperiode loopt tot mei -juni en wordt afgesloten met soorten zoals sieruien. 

De verwilderingsbloembollen worden niet gemaaid in mei en juni en keren dan steeds elk jaar terug. 

  1. Verwilderingsbloembollen:

Centrum

In het Centrum worden er op 4 plaatsen zo’n 66.000 bloembollen geplant:

  • 19.500 op het Ezelpoortplein
  • 15.500 in het Astridpark
  • 12.000 in Oud-Sint Jan
  • 19.000 in de Brugse Vesten (Binnen Smedenvest, Boeverievest)

Brugge Oost

In Assebroek worden op 11 plaatsen zo’n 87.500 bloembollen geplant:

  • 500 aan de Sint-Kristoffelkerk
  • 35.500 op de centrale begraafplaats
  • 13.000in de Baron Ruzettelaan
  • 10.000 aan het Interbad
  • 11.000 in de Tramstraat/Matmeers
  • 4.000 aan de hoek van de Astridlaan met de Kerklaan
  • 2.000 Rotonde ’s HeerBoudewijnsburg
  • 1.000 Pastoor Verhaegheplein
  • 4.000 Mispelbilk/ ’t Leitje
  • 4.500 Burgemeester van Renterghemstraat
  • 2.000 Aanvullingen bij bestaande bloembollen

In Sint-Kruis worden op 5 plaatsen 61.200 bloembollen geplant:

  • 37.500in de Raadsherenlaan
  • 4.500 Dekenstraat, zowel in de middenberm van de Malehoek als aan Kantelberg
  • 14.000 in de Bisschopsdreef
  • 200 op het Kerkhof
  • 5.000 in het wijkpark Montpellier

Brugge West

In Sint-Michiels worden op 7 plaatsen 71.800 bloembollen geplant:

  • 3.000 in Het Kloosterhof
  • 16.000 in de Sint-Godelievelaan
  • 8.000 in het Albert Dyserynckpark
  • 37.800 in de Koning Albert I-laan
  • 4.000 in de middenberm van de Koningin Astridlaan
  • 1.500 in de Orchideeënlaan
  • 1.500 in de Hoog Brabantlaan

In Sint-Andries worden op 6 plaatsen 18.340 bloembollen geplant.

  • 1.000 op de begraafplaats
  • 2.000 in de Maurice van Compernollestraat
  • 12.000 in de Legeweg
  • 340 aan de Zithoek SBS De Triangel
  • 1.000 in de Noordveldstraat
  • 2.000 in de Witte Molenstraat

Brugge Noord

In de gemeenten Dudzele, Sint-Pieters, Kruisabele, Zwankendamme, Zeebrugge en Sint-Jozef worden er in totaal 120.000 bloembollen geplant.

  • Sint-Pieters: 30.000 in de Beekweg en 18.500 in de Vaartstraat
  • Kruisabele: 10.000 en in de Vorkstraat/Sikkelstraat 9.000
  • Zwankendamme: 10.000 in de Doornweg, 6.000 in de Zwankendammestraat
  • Zeebrugge: 15.000 aan de Stella MARIS
  • Sint-Jozef: 25.000 in de Graaf De Meulenaerelaan.
  • Dudzele: 4.000 in de Stokerij en 2.500 in het sportpark

2. Bloembollen in wisselperken:

Centrum

In het Centrum worden er op 17 plaatsen in een combinatie van 38.500 bloembollen (tulpen, …) en 11.200 vergeet-me-nietjes geplant.

Brugge Oost

In Assebroek worden op 11 plaatsen in een combinatie van 13.000 bloembollen en 4.300 vergeet-me-nietjes geplant. In Centraal kerkhof worden er verschillende plaatsen in een combinatie van 2.500 bloembollen en 750 vergeet-me-nietjes geplant. In Sint-Kruis worden op 8 plaatsen plaatsen in een combinatie van 11.200 bloembollen en 3.800 vergeet-me-nietjes geplant.

Brugge West

In Sint-Michiels en Sint-Andries worden op 7 plaatsen een combinatie van 25.000 bloembollen en 8.000 vergeet-me-nietjes geplant.

Brugge Noord

In Noord worden op 7 plaatsen een combinatie van 13.500 bloembollen en 5.000 vergeet-me-nietjes geplant.

3. Overzicht van alle bloemen in de stad per jaar

In het najaar 2018 stond Openbaar Domein in voor de aankoop en aanplant van ca. 135.000 verwilderingsbloembollen die bloeiden in 2019. In het najaar van 2019  stond Openbaar Domein in voor aankoop en aanplant van 400.000 verwilderingsbloembollen en ca. 35.000 tulpen in de bloemperken. Er kwam voor het eerst een bij vriendelijk bloembollen mengsel van +65.000 stuks onder de verwilderingsbollen: 435.000 bloemen. In het najaar 2020 werden door Openbaar Domein aangekocht en aangeplant van 600.000 verwilderingsbloembollen en 39.000 tulpen in de bloemperken. Totaal = 639.000 bloemen. Samen 1.074.000 bloemen. In het najaar 2021 worden er door Openbaar Domein er ca. 425.000 verwilderingsbollen en 106.800 tulpen en andere voorjaarsbollenaangekocht en aangeplant en 34.000 vergeet -me nietjes.

 

Drie jaar : 1.778.032 bloembollen

4. Overzicht van de verwilderings- en wisselperk bloembollen per deelgemeente

Verwilderingsbollen
Deelgemeente201920202021
Binnenstad en Kristus Koning74.38068.67066.000
Sint-Pieters39.000153.00048.500
Sint-Jozef/Koolkerke/Kruisabele24.00032.50034.000
Dudzele5006.500
Lissewege17.2002.500
Zwankendamme1.48016.000
Zeebrugge 10.25015.000
Sint-Andries23.20083.15018.340
Sint-Michiels17.91232.75071.800
Sint-Kruis226.80050.80061.200
Assebroek16.200163.10087.500
Totaal438.692598.700     424.840
    
Wisselperken   
Centrum, Oost, West, Noord35.00039.000106.800
    
algemeen totaal bloembollen :473.692637.700531.640

Algemeen totaal : 1643032 bloemen meer 135000 geplant in 2018 is 1778032 euro

5. Andere nieuwe initiatieven

Sedert huidige legislatuur zijn er ook een record bloemetjes op de vensterbanken geplaatst via het buurtinitiatief (2021 : 108000 drie maal zoveel als 2018). Er werden ook bloemen aan bruggen (258 bloembakken) gehangen en de fietstunnels op het Zand (104 bakken). Er staan intussen ook diverse bloembakken op diverse plaatsen waaronder scholen, e.a. (200 bakken). Cortenstaal plant-en zitelementen in o.a. Langestraat, Jan van Eyckplein e.a. (13 elementen). Cortenstaal bloempotten in o.a. Lissewege (30 stuks). Ooievaarsnesten (25 stuks) in Lissewege, Sint-Pieters, Sint-Jozef, Koolkerke, Dudzele, Zeebrugge en Lissewege. De bloementorens (56 stuks) aan de poorten, kerken en in het Noorden van Brugge aan zichtlocaties. Er worden ook 100 hanging Baskets aan verlichtingspalen op ‘t Zand, Markt, Burg en Station en in de deelgemeenten Sint-Kruis en Lissewege en Zeebrugge geplaatst.

Algemene totalen

In centrum kwamen er dus 229800 bloemen bij maar er kwamen er ook heel veel in de deelgemeenten bij. In Assebroek werden er 279000 bloembollen aangeplant.  Koploper is Sint-Kruis met 377200 bloembollen.  Sint-Kruis stond dus echt in de bloemen en krijgt er nu ook in de Raadsherenlaan bij.  Sint-Kruis kent veel groen en groen, mooie ronde punten en kent geen bedrijventerreinen.Ook het Kerkhof en de zones rond de kerk en de Moerkerksesteenweg werden weelderig voorzien van bloemen. Er werd eveneens een grote inspanning geleverd voor de lange en mooi Bisschopsdreef. In Sint-Andries werden 139690 bloembollen geplant en 124584 in Sint-Michiels.

In het Noorden van Brugge voorzagen we in totaal 429430 bloemen waarbij Sint-Pieters koploper is met 236500 bloemen.   Ik zet heb een tandje bijgestoken aldaar omdat de deelgemeente ook veel sociale woningen kent. “We zetten het beleid van bebloeming verder en roepen mensen op de bloemenpracht te ondersteunen met #bruggebloeit en #brugesinbloom.  Vele toeristen fotograferen de bloemen aan de bruggen die prachtige beelden opleveren.  We proberen als stadsbestuur onze inwoners en bezoekers in de bloemen te zetten en hopen dat veel mensen meedoen en hun voortuin bebloemen en vensterbanken bebloemen”, stelt Van Volcem.