Tag Archives: Vlaams Parlement

Vlaanderen kapt 21% minder bomen

9 jul

Elk jaar worden er in Vlaanderen door het Agentschap Natuur en Bos (ANB) bomen gekapt. Dit gebeurt steeds volgens de principes van natuurgericht en duurzaam bosbeheer. Het aantal mgeoogst hout daalde de afgelopen paar jaar. Terwijl er in 2016 nog 109.865,91 m3 plaats moest ruimen, was dat vorig jaar slechts 86.573,06 m3. Dat blijkt uit het antwoord van Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir op een schriftelijke vraag van Open Vld-parlementslid Mercedes Van Volcem. “Het is bemoedigend nieuws dat het kappen van bomen in onze Vlaamse bossen een daling van 21% kent. In 2019 beloofde het ANB om het tempo, alsook de schaal, terug te schroeven wat het aantal geoogste m3 betreft. Deze dalende evolutie zou zich de komende jaren dus moeten doorzetten”, zegt Van Volcem. 

Het Agentschap Natuur en Bos kapt ieder jaar een bepaalde hoeveelheid bomen. Dit gebeurt altijd omwille van een combinatie van redenen. Enerzijds is er het kappen van bomen waardoor het bos verdwijnt (ontbossing), maar anderzijds is er ook het vellen van bomen waardoor onze Vlaamse domeinbossen mooier en sterker worden. Vlaams Parlementslid Mercedes Van Volcem (Open Vld) vroeg zich af in welke cijfers deze principes van goed bosbeheer zich vertaalden en stelde er een schriftelijke vraag over.

Dalende trend

Uit het antwoord van minister Zuhal Demir blijkt dat het aantal m3 geoogst hout de afgelopen paar jaar daalde. Vorig jaar tekende men een daling met 21,2 procent op in vergelijking met 2016 (respectievelijk 86.573,06 m3 en 109.865,91 m3). Volgens de minister wordt er steeds gezorgd voor een positief evenwicht tussen nieuwe en gevelde bomen. De toename van hout in onze Vlaamse bossen zou de houtoogst dus fors overstijgen. Daardoor neemt de hoeveelheid levend én dood hout in onze bossen snel toe, wat zowel de biodiversiteit als de koolstofcaptatie ten goede komt.

Provinciaal verschil

Het aantal m3 geoogst hout varieert wel enigszins tussen de verschillende provincies. “De provincie Limburg kan de sterkste daling op haar conto schrijven. Terwijl er in 2016 nog 49.078,24 mplaats moest ruimen, was dat vorig jaar slechts 30.086,52 m3, ofwel -38,7 procent. West-Vlaanderen daarentegen, is de enige provincie die een stijging optekent. Zij evolueren van 7.549,94 m3 in 2016 naar 10.101,45 m3 in 2019, wat neerkomt op +33,8 procent”, geeft Mercedes Van Volcem nog mee.

Liberaal Parlementslid Van Volcem besluit: “Deze cijfers stemmen me optimistisch. Het kappen van bomen in onze domeinbossen kende de afgelopen paar jaar een daling. Daarnaast beloofde het Agentschap Natuur en Bos om het tempo én de schaal van het aantal geoogste m3 terug te dringen met als doel op lange termijn mooie bossen met grote bomen te realiseren. De dalende evolutie sinds 2016 zou dus ook de komende jaren een vervolg moeten kennen.”

 2016201720182019
ProvincieVolume m³Volume m³Volume m³Volume m³
Antwerpen21847,7828011,2619021,0520163,53
Limburg49078,2430847,5536749,0530086,52
Oost-Vlaanderen8822,624964,849127,817469,44
Vlaams-Brabant22567,3330943,3124174,3318752,13
West-Vlaanderen7549,945623,766912,9410101,45
Eindtotaal109865,91100390,7395985,1886573,06
Daling geoogst hout (m3)

Nieuw decreet nodig voor er nog windmolens kunnen worden vergund

8 jul

Er is een nieuw decreet nodig voor er nog vergunningen voor nieuwe windturbines kunnen worden afgeleverd. Dat zei Vlaams minister van Energie Zuhal Demir (N-VA) in het Vlaams Parlement na de vraag van Mercedes Van Volcem (Open Vld). Volgens minister Demir komen anders de doelstellingen voor hernieuwbare energie in het gedrang.

Arrest Europees Hof

Het Europees Hof van Justitie oordeelde vorige maand dat er een milieueffectbeoordeling vereist is voor de bouw van vijf windturbines langs de E40 in Aalter en Nevele. De vergunning voor de bouw en de exploitatie van die turbines werd in 2016 verleend door het departement Ruimte Vlaanderen, op basis van Vlarem II (het Vlaams Reglement betreffende de Milieuvergunning), dat normen bevat voor slagschaduw, veiligheid en geluid, en een administratieve omzendbrief. Voor dat besluit en die omzendbrief werd echter geen milieueffectbeoordeling uitgevoerd, wat volgens het Hof van Justitie nochtans vereist was.

“We gaan straks aan de slag in het parlement om een nieuw decreet uit te werken die de problemen op korte termijn zal aanpakken”, reageert Vlaams Volksvertegenwoordiger Mercedes Van Volcem.

“Het risico bestaat dat bestaande windturbines moeten worden stilgelegd en dat er geen vergunningen voor nieuwe windturbines meer kunnen worden afgeleverd”, zei Van Volcem woensdag in de commissie ruimtelijke ordening en energie. De minister gaf te kennen dat het voor zich spreekt dat de doelstellingen voor hernieuwbare energie – opgelegd door Europa – hierdoor ernstig in gevaar worden gebracht. Daarnaast zal ook de energiebevoorrading in het gedrang komen.

Decreet

Volgens Demir kan het probleem worden opgelost als het parlement een decreet maakt waarin de sectorale normen voor de windturbines worden gevalideerd. “Een duidelijk signaal dus om hier mee aan de slag te gaan”, reageert Vlaams Volksvertegenwoordiger Van Volcem. “Daarmee zouden immers de komende drie jaar nog windturbines kunnen worden vergund op grond van het huidige kader. De verleende vergunningen zouden dan ook rechtsgeldig blijven”, besluit Van Volcem.

Voor de periode daarna wil de minister starten met de opmaak van een milieueffectbeoordeling voor de nieuwe normen. Die zouden dan in werking moeten treden binnen een termijn van drie jaar.

Bekijk hier opnieuw de parlementaire vraag.

20 miljoen meer aan huurpremies uitbetaald

26 jun

In Vlaanderen stijgt het totale bedrag aan uitbetaalde huurpremies met meer dan 20 miljoen euro in 2019 ten opzichte van 2013. Dat blijkt uit het antwoord van Vlaams minister Matthias Diependaele op een schriftelijke vraag van Vlaams Parlementslid Mercedes Van Volcem (Open Vld). Vooral Antwerpen en in iets mindere mate Limburg zitten in de lift. “De provincie Antwerpen spant net zoals in 2013 nog altijd de kroon door in 2019 maar liefst 4.678 huurtoeslagen uit te keren”, zegt Mercedes Van Volcem.

Wie langer dan vier jaar op de wachtlijst staat voor een sociale huurwoning en maximum 16.500 euro aan inkomen heeft, komt in aanmerking voor een huurpremie. Die heeft tot doel de betaalbaarheid op de private huurmarkt te ondersteunen voor kandidaat-huurders die al meerdere jaren op de wachtlijst staan. Ze is in het leven geroepen om hen tijdelijk te ondersteunen totdat ze een sociale woning krijgen toegewezen.

Vanaf 1 mei 2019 is dit vernieuwd huurpremiestelsel van kracht waardoor de inkomensgrens en als gevolg het bereik van de toeslag verhoogd werd. Vlaams Parlementslid Mercedes Van Volcem (Open Vld) vroeg zich af wat het effect is van deze nieuwe reglementering op het aantal alsook het totale bedrag aan uitgekeerde huurpremies in Vlaanderen. “We stellen vast dat er in 2019 meer dan 26 miljoen euro aan huurtoeslagen werd uitbetaald. In 2013 was dit slechts 6 miljoen euro. Ook het gemiddelde bedrag kende ieder jaar een stijging. Waar het in 2013 nog afklokte op 140,35 euro, bedroeg dit vorig jaar 171,10 euro”, aldus Mercedes Van Volcem.

Provinciale verdeling

Wat het totale aantal huurpremies betreft, evolueren we van 3.160 uitbetaalde toeslagen in 2013 naar 11.554 in 2019, een gemiddelde stijging van 266%. Ook wanneer we naar de vijf provincies kijken, merken we overal een sterke groei. Vlaams-Brabant (+183%), West-Vlaanderen (+199%) en
Oost-Vlaanderen (+207%) bengelen zelfs met zeer hoge groeipercentages onderaan de top vijf. De provincies Limburg (+264%) en Antwerpen (+397%) steken er met kop en schouders bovenuit.

Uitbreiding huurtoeslag

Open Vld-parlementslid Van Volcem pleitte er in het verleden al meermaals voor om de huurtoeslag uit te breiden voor huurders die recht hebben op een sociale woning. “In plaats van altijd achterop te blijven lopen in het bouwen van sociale woningen, kunnen we beter eens nadenken over een alternatief. Met een tijdelijke huurpremie sla je twee vliegen in één klap: je zorgt direct voor een verlichting van de woonkost én je vermindert ook de druk op het bouwen van sociale woningen. Gelet op de budgettaire impact van de maatregel, is een stapsgewijze verruiming van de doelgroep wel aangewezen.”

Van Volcem: “Zo’n toeslag ondersteunt de huurder maar is ook goed voor zijn/haar solvabiliteit en is dus indirect ook een goede zaak voor de verhuurder. Op vandaag wordt de helft van de woningen privaat verhuurd aan mensen die op basis van hun inkomen eigenlijk recht hebben op een sociale woning. De discrepantie tussen de huurprijs van een sociale woning (22% van je inkomen) en de huurprijs van een woning op de private markt, betaald door iemand met exact hetzelfde inkomen, is té groot. Respectievelijk is dit 350 en 700 euro. Daar moeten we iets aan doen.”

Mercedes deze week in commissie mobiliteit en openbare werken

26 jun

1. Vraag oorzaken fietsongevallen en maatregelen om ze te voorkomen

Volgens de onderzoekers schatten de meeste fietsers het risico op ongevallen verkeerd in. Ze denken ten onrechte dat een verkeerssituatie veilig is als er geen gemotoriseerd verkeer aanwezig is. In de studie staat te lezen dat oneffenheden op de weg, obstakels, paaltjes en gladheid door ijs als oorzaken van ongevallen worden onderschat. Hierdoor passen fietsers zich onvoldoende aan. Uit het laatste fietsrapport van het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) blijkt dat het merendeel van de fietspaden langs de gewestwegen niet aan de normen voldoet. Veel fietsers schatten het risico van gemotoriseerd verkeer ten onrechte veel hoger in en onderschatten het risico op eenzijdige fietsongevallen. “Daarnaast is het risico op eenzijdige ongevallen nog groter bij gebruik van speedpedelecs en elektrische fietsen”, aldus Van Volcem.

“Het is belangrijk dat er initiatieven genomen worden om het aantal fietsongevallen te verminderen. Een verplichte opleiding voor gebruikers van elektrische fietsen en speedpedelecs is alvast een goed begin. Aangevuld met een informatiecampagne om fietsers, in het bijzonder gebruikers van elektrische fietsen beter bewust te maken van het risico op eenzijdige fietsongevallen. Dit is dringend nodig. Als je de cijfers bekijkt zie je dat het risico op eenzijdige fietsongevallen in dit segment zeer hoog is”, zegt Mercedes Van Volcem. Verder vroeg Van Volcem om structurele maatregelen om het aantal eenzijdige fietsongevallen te verminderen. “Ik denk hier aan een betere wegdekkwaliteit en het vermijden van paaltjes langs de fietsinfrastructuur”, besluit Van Volcem.

Link naar antwoord minister Lydia Peeters: https://www.vlaamsparlement.be/commissies/commissievergaderingen/1403557/verslag/1407748

2. Vraag eenduidige voorrangsregels voor fietsers

Fietsberaad Vlaanderen stelde onlangs een uitgebreid advies voor met betrekking tot voorrangsregels in zones 30 en 50, uiteraard met de focus op de fietsers. Op dit moment bestaan er immers geen eenduidige regels, waardoor het voor fietsers, maar ook voor andere weggebruikers vaak niet duidelijk is welke regel van tel is. Op eenzelfde soort weg kan je de ene keer een voorrang van rechts tegenkomen en op het volgende kruispunt een voorrangsregeling met verkeersborden. Dat is absoluut niet bevorderlijk voor de verkeersveiligheid.

Met het advies wil Fietsberaad een duidelijk kader naar voren schuiven, vertrekkend vanuit enkele algemene principes. In een zone 30 met gelijkwaardige wegen zonder fietspaden zou de voorrang van rechts standaard moeten zijn. Een fietsroute of een fietsstraat zou in een zone 30 dan weer consequent voorrang moeten krijgen op andere wegen.

Vlaams parlementslid Van Volcem: “Minister, hoe staat u tegenover het invoeren van ‘Een leesbare voorrang’ van Fietsberaad Vlaanderen? In hoeverre past het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) de principes uit dit advies reeds toe op gewestwegen binnen een zone 50 of zone 30? Bent u bereid om de principes van dit advies op te nemen in het Vademecum Fietsvoorzieningen, waar u mee bezig bent, en in andere vademecums, zoals het Vademecum Veilige Wegen en Kruispunten?”

Link naar antwoord minister Lydia Peeters: https://www.vlaamsparlement.be/commissies/commissievergaderingen/1403557/verslag/1408016

Vlaams Parlement keurt Covid-toeslag voor kwetsbare gezinnen versneld goed

11 jun

De coronacrisis heeft een ongeziene invloed op de situatie van heel veel gezinnen in Vlaanderen, in het bijzonder de meest kwetsbare. Inkomensverlies door tijdelijke werkloosheid of het geen beroep kunnen doen op tijdelijke werkloosheid zorgen voor een toename van het aantal gezinnen dat bij de OCMW’s aanklopt. Om te vermijden dat deze gezinnen in structurele armoede terechtkomen, keurde het Vlaams Parlement deze middag de Covid-toeslag voor kwetsbare gezinnen bij hoogdringendheid goed.

Om tegemoet te komen aan de precaire situatie waarin veel kwetsbare gezinnen zich bevinden sinds de start van de coronacrisis, keurde het Vlaams Parlement op 20 mei unaniem een resolutie goed ter ondersteuning van kwetsbare gezinnen. In uitvoering hiervan werkten de meerderheidspartijen nu een voorstel van decreet uit. Concreet betekent dit dat via het Groeipakket een tijdelijke en extra tegemoetkoming voor kwetsbare gezinnen voorzien wordt. Het gaat om gezinnen die omwille van de coronacrisis tijdens de maanden maart, april, mei of juni van dit jaar een inkomensdaling ervaren van minstens 10 procent in vergelijking met de maanden januari of februari van dit jaar en zo hun inkomen zien dalen tot onder 2.213,30 euro per maand. Ook zij die al een lager inkomen hadden, kunnen hier aanspraak op maken.

covid-toeslag
De tegemoetkoming geldt niet alleen voor werknemers, maar ook voor zelfstandigen.

Toeslag bovenop het basisbedrag

Het gaat om een extra sociale toeslag, dus bovenop het basisbedrag voor elk kind van 163,20 euro en bovenop de eventueel reeds toegekende sociale toeslag, die – afhankelijk van het inkomen en het aantal kinderen – 51 of 81,60 euro per maand bedraagt. De Covid-toeslag bedraagt 120 euro per kind, uitbetaald in drie maandelijkse schijven van 40 euro en kan aangevraagd worden vanaf 15 juni 2020 tot en met 31 oktober 2020. Deze bijzondere toeslag onderbrengen in het Groeipakket heeft vooral administratieve voordelen voor zowel de uitbetalingsactoren als voor de gezinnen.

“Kinderen mogen niet de dupe worden”

Vlaams Parlementslid voor CD&V Katrien Schryvers, die er in het Vlaams Parlement voor ijverde dat naast middelen voor lokale besturen er voor gezinnen met kinderen die het nu extra moeilijk hebben ook een uitbreiding van het Groeipakket zou komen, is tevreden met het resultaat: “Met deze Covid-toeslag komen we tegemoet aan de acute financiële problemen die zich stellen voor die gezinnen met kinderen met de laagste inkomens die hun inkomen nog zagen dalen ingevolge de coronacrisis. Naar schatting 126.000 kinderen zullen recht krijgen op deze Covid-toeslag. Voor hen kan dit echt wel mee het verschil maken. Kinderen mogen immers niet de dupe worden van de coronamaatregelen. Daarom was het belangrijk om snel te schakelen.”

“Mensen in armoede, en kinderen in het bijzonder, zijn de eerste slachtoffers van deze coronacrisis. Met deze extra ondersteuning voor kinderen in kwetsbare omstandigheden, verlichten we de financiële problematiek van gezinnen in armoede”, zegt mede-indiener Freya Saeys, Vlaams Parlementslid voor Open Vld.

“Het is goed dat er een gerichte en extra toeslag is tot 120 euro voor gezinnen die financiële gevolgen dragen van de coronacrisis. Hierdoor kunnen deze gezinnen de nodige middelen voor hun kinderen blijven uittrekken”, besluit mede-indiener en parlementslid voor N-VA Koen Daniëls.

https://www.groeipakket.be/nl/extra-tegemoetkoming-voor-gezinnen-met-inkomensdaling-ten-gevolge-van-covid-19-pandemie

Mercedes Van Volcem pleit al 10 jaar voor uitbreiding huurpremie

13 mei

De toeslag is goed voor de huurder maar ook voor de solvabiliteit van de huurder en dus indirect ook voor de verhuurder.

Op vraag van het Vlaams Huurdersplatform en de Verenigde Eigenaars agendeerden de oppositiepartijen Groen, SP.A en PVDA vandaag in het Vlaams Parlement bij spoedbehandeling een voorstel van resolutie om de huurpremie tijdelijk uit te breiden naar alle private huurders op de wachtlijst voor een sociale woning. Open Vld-parlementslid Mercedes Van Volcem is reeds 10 jaar voorstander om de huurtoeslag uit te breiden voor huurders die recht hebben op een sociale woning. “Op vandaag moet je al vier jaar op de wachtlijst staan en mag je maximum 16.500 euro aan inkomen hebben om in aanmerking te komen voor zo’n huurtoeslag. Laat ons deze coronacrisis aangrijpen als hét moment om de toeslag uit te breiden. Het zorgt direct voor een verlichting van de woonkost én het vermindert ook de druk op het bouwen van sociale woningen. Deze gezondheids- en economische crisis mag geen wooncrisis worden”, reageert Mercedes Van Volcem.

Vlaams Parlementslid Mercedes Van Volcem stelde in het verleden al meermaals voor om de huurtoeslag uit te breiden voor huurders die recht hebben op een sociale woning. Het liberaal parlementslid vindt dan ook dat de Vlaamse Regering wel kan tegemoetkomen aan de huidige vragen van huurders.

Wachtlijst

“De coronamaatregelen hebben als rechtstreeks effect dat de bouw van sociale woningen vertraging oploopt. Dat zorgt opnieuw voor extra wachttijd, bovenop de vier jaar die sociale huurders nu al gemiddeld dienen te wachten op een woning. Zo kan de theoretische wachtlijst aangroeien tot 300.000 Vlamingen, ofwel de helft van het totaal aantal huurders in Vlaanderen”, benadrukt Van Volcem.

“Dat zijn enorm veel mensen. In plaats van altijd achterop te blijven lopen in het bouwen van sociale woningen, kunnen we beter eens nadenken over een alternatief, namelijk het uitbreiden van de huurtoeslag voor huurders die recht hebben op een sociale woning. Hiermee sla je twee vliegen in één klap: je zorgt voor verlichting van hun woonkosten én je vermindert ook de druk op het bouwen van sociale woningen”, aldus Van Volcem. “Momenteel moet je echter al vier jaar op de wachtlijst staan en mag je maximum 16.500 euro aan inkomen hebben om in aanmerking te komen voor zo’n huurtoeslag. Dit is dan ook hét moment om daar iets aan te doen. Kortom: laat deze gezondheids- en economische crisis alstublieft geen wooncrisis worden.”

Van Volcem voegt eraan toe dat minister Diependaele in de commissievergadering van 13 februari 2020 nog open stond voor een uitbreiding van de toeslag. Het parlementslid pleit er wel voor dat de toeslag slechts tijdelijk is. Dit om mensen aan te sporen aan de slag te gaan opdat ze de toeslag binnen afzienbare tijd niet meer nodig hebben.

Oneerlijk

Mercedes Van Volcem: “De toeslag ondersteunt de huurder maar is ook goed voor zijn of haar solvabiliteit en is dus indirect ook een goede zaak voor de verhuurder. Op vandaag wordt de helft van de woningen privaat verhuurd aan mensen die op basis van hun inkomen eigenlijk recht hebben op een sociale woning. De discrepantie tussen de huurprijs van een sociale woning (22% van je inkomen) en de huurprijs van een woning op de private markt, betaald door iemand met exact hetzelfde inkomen, is té groot. Respectievelijk is dit 350 en 700 euro. Daar moeten we iets aan doen.”

Uitbreiding huurtoeslag is een goed idee!

15 apr

De toeslag is goed voor de huurder maar ook voor de solvabiliteit van de huurder en dus indirect ook voor de verhuurder.

Vlaams Parlementslid Mercedes Van Volcem (Open Vld) vindt het uitbreiden van de huurtoeslagen voor huurders die recht hebben op een sociale woning een goed idee. Ze reageert daarmee op een oproep daartoe, eerder woensdag, van het Vlaams Huurdersplatform en de Verenigde Eigenaars. De voorgestelde “coronahuurtoelage” moet volgens die laatsten de impact van de coronacrisis ietwat verzachten.

Minister van Wonen, Matthias Diependaele (N-VA), verklaarde daarop in De Ochtend op Radio 1 dat er vanuit de overheid al heel wat maatregelen genomen zijn om mensen te helpen die effectief in de problemen zouden geraken met het betalen van hun huur. Hij zei te vrezen dat “nog eens een premie daar bovenop doen, een beetje dubbelop zou zijn”.

Commissie wonen

Van Volcem heeft wel oren naar het voorstel van de huurders en verhuurders. Zo’n uitbreiding zorgt enerzijds voor een verlichting van hun woonkosten en verlicht anderzijds ook de druk op het bouwen van sociale woningen, redeneert ze. Ze wijst er voorts op dat Diependaele een maand geleden in de commissie Wonen nog zei dat hij open stond voor een uitbreiding van de toeslag.

“De toeslag is goed voor de huurder maar ook voor de solvabiliteit van de huurder en dus indirect ook voor de verhuurder. De helft van de woningen wordt nu door private verhuurders verhuurd aan mensen die op basis van hun inkomen eigenlijk recht hebben op een sociale woning. De discrepantie tussen de huurprijs van een sociale woning en iemand met hetzelfde inkomen die huurt op de private markt, is té groot. Respectievelijk betalen zij 350 euro en 700 euro”

Mercedes Van Volcem, Vlaams Volksvertegenwoordiger voor Open Vld

Tijdelijk karakter

Het parlementslid benadrukt wel dat de toeslag een tijdelijk karakter moet hebben, “zodat mensen aan de slag gaan opdat ze die toeslag binnen afzienbare tijd niet meer nodig hebben”.

Van Volcem onderzocht 13 centrumsteden in uitgebreid rapport

10 feb

Mercedes Van Volcem(Open Vld), Vlaams Parlementslid en voorzitter van de commissie Binnenlands bestuur en Stedenbeleid onderzocht de trends, woningprijzen(2005-2014) en inkomens(2005-2012) in de 13 Vlaamse centrumsteden en zet de belangrijkste conclusies op een rijtje. “Steden maken het verschil. Een daadkrachtig Vlaams stedenbeleid is noodzakelijk voor het welzijn van onze stedelingen.” Van Volcem vergelijkt de bevolking, het inkomen en de woningprijzen in een uitgebreid rapport van bijna 40 pagina’s. Hier volgt een beknopter overzicht.

(meer…)

Van Volcem(Open Vld): ‘Meer dan 4 miljard euro te kort: andere koers voor sociale huisvesting noodzakelijk!’

27 sep

In het debat in het Vlaams Parlement over sociale huisvesting pleit Mercedes Van Volcem(Open Vld) voor een gans andere aanpak. Vorige week bleek uit een studie van de vereniging voor Vlaamse huisvestingsmaatschappijen dat er 1,85 miljard euro te kort is voor het bouwen van het vooropgestelde doel. Om het huidig patrimonium te renoveren is bovendien nog eens tussen 2 en 3 miljard euro nodig. Van Volcem wil tijdelijke huurcontracten voor sociale huurwoningen.  Ze pleit er ook voor om werkloze sociale huurders beter te begeleiden en activeren.  “Een verhaal die ik al meer dan een jaar duidelijk tracht te maken, nu worden de contouren duidelijk door studies van de sector zelf.” reageert Van Volcem.

(meer…)

Geen sociale woningen op dure bouwgrond

29 jan

Mercedes Van Volcem interpelleerde Freya Van den Bossche in de plenaire zitting van het Vlaams Parlement over haar plannen om dure bouwgronden op te kopen voor de bouw van sociale woningen. Mercedes vindt dat je dat budget beter kan besteden.

Bekijk het fragment.