Drinkfonteintjes in Brugse binnenstad lessen de dorst

12 aug

Er worden negen nieuwe drinkwaterfonteinen geïnstalleerd in Brugge. Qua timing kan dat niet beter: tijdens de hittegolf is elke vorm van verfrissing welkom in Brugge. Je kan er gerust je drinkbeker of -fles vullen.

Schepen Van Volcem aan de drinkwaterfontein op de Burg.

“In Brugge wordt het steeds warmer”, stelt schepen van Openbaar Domein Mercedes Van Volcem (Open Vld) vast. “De gemiddelde temperatuur is er 8 graden meer dan in het buitengebied. Fonteinen bieden dan enorme verfrissing.” 

Italiaanse roots

 De drinkwaterfonteinen komen uit Italië en zijn ook esthetisch heel mooi. Vier exemplaren zijn al helemaal klaar voor gebruik: op het Simon Stevinplein, aan de Onze-Lieve-Vrouwekerk, aan de Gentpoort en op de Burg. Daar komen in oktober nog vijf plaatsen bij: op de Vismarkt, in het Minnewaterpark, aan de Ezelpoort, de Kruispoort en de Smedenpoort. Uiteraard mogen ook huisdieren van de drinkwaterfonteinen gebruik maken.

Katelijnestraat: planning en timing volgende fasen rioleringswerken en heraanleg

11 aug

Ook tijdens het traditionele bouwverlof werkt aannemer Willemen Infra nv verder aan de riolering en heraanleg van de Katelijnestraat. Ik geef u graag een update over deze werkzaamheden. Daarnaast stel ik u ook de nieuwe fasering en timing van het project voor. De oorspronkelijke planning raakte achterhaald als gevolg van de maatregelen in de strijd tegen het coronavirus.

Katelijnestraat: stand van zaken

De aannemer vernieuwt momenteel de riolering tussen de Gentpoortvest en de Arsenaalstraat. Eenmaal dit achter de rug is, begint de aanleg van de nieuwe wegbedekking. Deze werkzaamheden starten aan de kant van de Gentpoortvest en schuiven op naar de Arsenaalstraat toe. Tot het einde van deze werkzaamheden blijven alle huidige verkeersmaatregelen van kracht.

De aannemer hoopt deze fase af te hebben tegen 12 september (behoudens onvoorziene omstandigheden). Na de uitharding zou dit straatdeel op 21 september opnieuw toegankelijk moeten zijn voor het plaatselijk verkeer.

Vanaf 7 september gaan de Visspaanstraat en de Colettijnenstraat terug open voor het verkeer. Het verkeer van de Katelijnepoort kan dan opnieuw de Visspaanstraat inrijden. Het verkeer van de Sulferbergstraat, het Colettijnenhof en de Colettijnenstraat zal de stad opnieuw kunnen verlaten richting Katelijnepoort. Door de geplande werkzaamheden in de Arsenaalstraat (meer info hieronder) zal in de Colettijnenstraat en de Sulferbergstraat wel tweerichtingsverkeer gelden.

Binnenkort breidt de werfzone in de Katelijnestraat uit tot de huisnummers 67 – 69. De laad- en loszone en twee parkeerplaatsen die zich daar bevinden, worden ingenomen voor de stockage van materialen. De rijweg blijft beschikbaar voor het verkeer.

Vanaf 21 september start de bronbemaling in de Katelijnestraat, vanaf het kruispunt met de Arsenaalstraat tot het Ankerplein. Hoewel de rijweg deels ingenomen zal zijn als werfzone, blijft de inrit naar de Interparking Katelijnestraat bereikbaar.

Arsenaalstraat: stand van zaken

In de week van 17 tot 21 augustus trekt de aannemer voor de bronbemaling een twee meter brede sleuf vanaf de Katelijnestraat tot aan het brugje ter hoogte van huisnummer 57 (kant school). Deze ingreep heeft enkele gevolgen voor de verkeerscirculatie:

  • op 17, 18 en 19 augustus is de Arsenaalstraat nog bereikbaar voor het verkeer, weliswaar met beperkte doorgang. Het parkeerverbod in de straat blijft van kracht vanaf de Katelijnestraat tot aan Minnewater;
  • op 20 en 21 augustus is de Arsenaalstraat volledig afgesloten voor het verkeer ter hoogte van de Katelijnestraat. De Noordstraat blijft bereikbaar tot aan de Arsenaalstraat en er geldt tweerichtingsverkeer. De Sulferbergstraat en de Arsenaalstraat zijn bereikbaar via de Noordstraat. De Colettijnenstraat, het Colettijnenhof, de Sulferbergstraat, de Arsenaalstraat en de Noordstraat kan je dan verlaten via ’t Sashuys, Professor Dr. J. Sebrechtsstraat (waar van 17 tot 21 augustus tijdelijk ook tweerichtingsverkeer geldt) of via de Noordstraat.

Tussen 22 augustus en 6 september is de Arsenaalstraat open voor verkeer en staan er geen werkzaamheden gepland.

Op voorwaarde dat de kruispunten met de Colettijnenstraat en de Visspaanstraat open zijn voor verkeer starten op 7 september de rioleringswerken in de Arsenaalstraat (inclusief kruispunt Katelijnestraat). Tijdens deze werkzaamheden:

  • zijn de Noordstraat en de Sulferbergstraat niet bereikbaar via Arsenaalstraat. De Noordstraat is bereikbaar via de Wijngaardstraat. De Sulferbergstraat kan men bereiken via de Katelijnestraat en de Colettijnenstraat;
  • geldt in de Noordstraat, de Sulferbergstraat en Colettijnenstraat tweerichtingsverkeer;
  • geldt in de Katelijnestraat, tussen de Arsenaalstraat en het Ankerplein, tweerichtingsverkeer voor plaatselijk verkeer;
  • blijft het Minnewater blijft bereikbaar via ’t Sashuys. Ook hier geldt tweerichtingsverkeer voor werf- en plaatselijk verkeer;
  • zal het verkeer van de Nieuwe Gentweg weg kunnen rijden via de Oude Gentweg of via Katelijnestraat en Mariastraat naar Dijver. (Het einde van de heraanleg is voorzien op 25 oktober.)

Nieuwe planning en timing volgende fasen

Als gevolg van de strijd tegen het coronavirus lag de werf een tijdlang stil. Hierdoor is het niet mogelijk de initiële fasering aan te houden.

De nieuwe fasering en timing bestaat uit twee overlappende fasen.

  • In fase 1 (tot 23 januari 2021) wordt gewerkt tussen de Katelijnepoort en het Ankerplein (exclusief Ankerplein).
  • In fase 2 (van 4 januari tot 16 april 2021) werkt de aannemer van Mariabrug tot Ankerplein (inclusief Ankerplein). De siffonering van de Mariabrug vindt plaats tussen 26 oktober 2020 en 19 maart 2021.

Goed om te weten

  • De Arsenaalstraat en de Wijngaardstraat worden niet gelijktijdig onderbroken.
  • Vanaf 7 september werkt de aannemer in twee shiften (tussen 6 en 22 uur). Op zaterdagen gebeurt dit in één shift.
  • Tijdens de Kerstperiode, van 21 december tot en met 3 januari, ligt de werf stil.
  • De vermeldde data zijn richtdata. Onvoorziene omstandigheden kunnen een impact hebben op de vooropgestelde timing en fasering.

Water uit bronbemaling

De container met bemalingswater in de Arsenaalstraat verhuist in de week van 17 augustus opnieuw naar huisnummer 6. In deze container wordt het bemalingswater behandeld zodat het voor andere doeleinden ingezet kan worden. Per uur passeert tot 15m³ water door de installatie.

Vanaf 24 augustus kunnen ook bewoners gebruikmaken van het bemalingswater om planten, bomen en bloemenperken te bewateren. Er is een vat voorzien met een tapkraan waar de bewoners het water kunnen aftappen voor eigen gebruik. Het overtollige bemalingswater komt via een overloop in de Bakkersrei terecht.

De nieuwe Kerkebeek: klimaat, mobiliteit en natuur hand in hand

15 jul

Dynamiek en beleving: dat is het doel van bevoegd schepen voor Openbaar Domein Mercedes Van Volcem met het stadsvernieuwingsproject 2020: de ‘Kerkebeek’ en het ‘Kerkebeekpad’. Met het project worden de troeven van de openbare ruimte in Brugge weer volop uitgespeeld. Het Kerkebeek(pad) werd als Brugs voorstel ingediend voor het Vlaams stadsvernieuwingsproject 2020 van minister Bart Somers. Het Brugs project dat tussen 2021 en 2027 loopt, zal zo’n 7,5 miljoen euro kosten.

De ingekokerde Kerkebeek is het fundament van de Sint-Michielswijk. De beek werd in het verleden ingekokerd en overbouwd, een motor voor de stadsontwikkeling. Vandaag kijkt schepen Van Volcem met een andere bril naar de Kerkebeek: het water wordt terug een prominente aanwezige in de stad. “Het openleggen van de beek is de hefboom om zowel het pad als de beek uit te bouwen als centrale drager van de Sint-Michielswijk. Zowel qua mobiliteit als qua groene pijler binnen de stedelijke context”, aldus de Brugse schepen.

Daarnaast zetten de plannen Brugge op scherp tegen de effecten van de klimaatverandering: “De toekomstige gevolgen van de klimaatverandering worden ingeperkt door het openbaar domein slim in te richten. Door voldoende groen en extra ruimte te geven aan water, vangen we de gevolgen veel beter op”, aldus schepen Openbaar Domein Van Volcem.

Over generatiegrenzen

Het stadsvernieuwingsproject Kerkebeekpark zet in op de eigenheid en de diversiteit van de omgeving die doorkruist wordt. Daarnaast wordt de groeninfrastructuur het ideale decor voor de belangrijke fiets- en voetgangersverbinding doorheen de kern van Sint-Michiels: van de Heidelbergstraat tot aan het station.

“Bij de ontwikkeling van de publieke ruimte wordt er onder andere extra aandacht gegeven aan een positieve beleving en bewegingsvrijheid voor de jongere generaties: speelzones, speeltoestellen, autoluwe straten, outdoor fitnesstoestellen… Daarnaast zijn er zitbanken, picknicktafels voor gezinnen en ook hogere banken met leuningen en rollator- en rolstoelvriendelijke paden voor de senioren. Zo spreekt het project zijn volledige buurt – jong en oud – om te wandelen, te bewegen en te vertoeven in de natuur”, vult Van Volcem aan.

Transformatie

Mercedes Van Volcem: “De transformatie langs de Kerkebeek zal de wijk aanwakkeren tot actie. Projectmatig zal de komende jaren slim ingezet worden op duurzame innovatie in de Sint-Michielswijk op vlak van natuur, mobiliteit, klimaat en veiligheid. Het ultieme doel is om privé- en publieke partners samen te brengen rond één gezamenlijk stadsproject. Het stadsvernieuwingsproject wil kruisbestuivingen stimuleren en initiëren. De samenwerkingen die voortvloeien uit het project zijn de vruchten die we kunnen plukken en een aanwinst voor het Brugse stadsleven.”

Stappenplan

Vijf deelgebieden worden onder handen genomen. In het Campuspark wordt er ingezet op de gedeelde centrale ruimte. De beek zal hier een natuurlijke scheiding worden. Ter hoogte van Ter Zwanekerke zal er een ecologische corridor geïnstalleerd worden tussen de privé kavels en de begraafplaats. De begraafplaats wordt open met rustpunten aan het water. Die corridor zal aansluiten op de open bedding van het Campuspark. Het Wijkpark maakt deel uit van een concreet uitvoeringsproject ‘Wijkpark Ten Boomgaarde’. Dat project speelt een belangrijke rol in het sensibiliseren en participeren van de buurt. Aan de basisschool zijn dat buitenklassen met speelelementen aan het water. Aan het woonzorgcentrum zal er een terrasruimte en boomgaard voorzien worden. Een waterpartij aan de serviceflats zal de verbinding worden naar de biologisch waardevolle poel. Het Boudewijnpark speelt een belangrijke rol ter hoogte van de publieke parkeerstrip. De verkeersveiligheid zal hier gevrijwaard worden door een weldoordachte oplossing voor zowel gemotoriseerd verkeer als fietsverkeer te bieden. Toch zal het aantal beschikbare parkeerplaatsen niet ingebed worden. In het Park de Rode Poort zal de natuurbeleving en -waarde versterkt worden door de natuurlijke meander van de beek en vijver. Het contact met het water wordt verhoogd voor de recreant.

Participatie

Het stadsvernieuwingsproject wil de zone niet alleen letterlijk verbinden, maar ook de sociale cohesie bevorderen. “Het is een zone waar student en werknemer, jongeren en senioren, bezoeker en bewoner naast elkaar zullen leven, werken en ondernemen”, vertelt Van Volcem. De gerenommeerde koksschool Ter Groene Poorte zal generatietuinen opzetten met educatieve programma’s rond voedsel in de stad. Samenwerkingen tussen scholieren en omwonenden zullen inzetten op het gemeenschapsgevoel. Tal van jeugdbewegingen in de buurt onder andere Chiro aan Thope, KSA Ten Briel en Scouts Tillegem zullen kunnen gebruik maken van het pad en de omliggende structuren.

De Kerkebeekplannen kaderen in het stadsvernieuwingsproject 2020 van minister Somers. Met het project wil de minister de (sociale) aantrekkelijkheid, duurzaamheid en leefbaarheid van de steden verhogen. Het nieuwe ontwerp van de Kerkebeekomgeving moet het weer comfortabel maken voor de bewoners en passanten, niet alleen als doorgaande verbinding maar ook als verblijfsruimte. “De Kerkebeekplannen zullen een toegevoegde waarde betekenen voor onze solidaire, productieve, veerkrachtige en romantische stad om te ontspannen en te ontmoeten. We herbronnen Sint-Michiels en verleiden jong en oud tot deze vernieuwde kwalitatieve omgeving omkadert met water en groen”, sluit Van Volcem af.

Afbeeldingen over de huidige situatie van de Kerkebeek en hoe de Kerkebeek en zijn omgeving er zullen gaan uitzien zijn te vinden via volgende link: https://wetransfer.com/downloads/dfc2b1c34769a391611ba78a6f68fc4d20200714091948/c0ba30e326671b4921cf4cdeda2d708820200714092013/2eaa4d

Asbest mag weer naar het recyclagepark vanaf 14 juli

9 jul

Sinds het uitbreken van de coronacrisis was de inzameling van asbesthoudende producten op de recyclageparken niet meer mogelijk omdat er onvoldoende FFP3-mondmaskers ter beschikking waren voor de medewerkers van de recyclageparken. “Nu het verbod op de vrije verkoop van mondmaskers opgegeven is, kunnen we onze voorraad opnieuw aanleggen. Hierdoor kunnen we vanaf 14 juli weer asbest aanvaarden, maar voorlopig enkel op het recyclagepark van Sint-Michiels”, zegt schepen van Openbaar Domein Mercedes Van Volcem.

Bij de heropening van de recyclageparken begin april mochten alle afvalstromen terug aangeleverd worden behalve asbest. Het verbod op de vrije verkoop van FFP3-maskers liep af op 23 juni en de Vlaamse Overheid heeft toestemming gegeven aan steden en gemeenten om terug asbesthoudende producten (gebonden asbest) te ontvangen in de recyclageparken. “Als stadsbestuur hebben wij sinds deze week het nodige materiaal verzameld om voor een beperkte periode van 50 werkdagen terug asbest in te zamelen op één locatie. Dat zal gebeuren in het recyclagepark van Sint-Michiels vanaf 14 juli”, zegt schepen Mercedes Van Volcem. Dit betekent dat men tot eind september aldaar asbestproducten in ontvangst kan nemen.

Safety First

Stad Brugge blijft zich inzetten om asbestinzameling op een zo veilige mogelijke manier te organiseren voor zowel de bezoeker als de werknemer van de Stad. “Ons personeel krijgt dagelijks nieuwe persoonlijke beschermingsmiddelen ter beschikking om de asbestbag op een veilige manier te openen/sluiten en om de omgeving rond de container te vegen. Voortaan gebeurt dit ook met beschermende wegwerpoverals en zonder bezoekers in de omgeving”, zegt schepen Mercedes Van Volcem. Het aantal controlemetingen ter plaatse zal verder opgetrokken worden tot vier keer per jaar in de parken van Sint-Pieters en Sint-Michiels en twee keer per jaar in het recyclagepark van Zeebrugge.  www.brugge.be/asbest en https://www.ovam.be/omgaan-met-asbest

Vlaanderen kapt 21% minder bomen

9 jul

Elk jaar worden er in Vlaanderen door het Agentschap Natuur en Bos (ANB) bomen gekapt. Dit gebeurt steeds volgens de principes van natuurgericht en duurzaam bosbeheer. Het aantal mgeoogst hout daalde de afgelopen paar jaar. Terwijl er in 2016 nog 109.865,91 m3 plaats moest ruimen, was dat vorig jaar slechts 86.573,06 m3. Dat blijkt uit het antwoord van Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir op een schriftelijke vraag van Open Vld-parlementslid Mercedes Van Volcem. “Het is bemoedigend nieuws dat het kappen van bomen in onze Vlaamse bossen een daling van 21% kent. In 2019 beloofde het ANB om het tempo, alsook de schaal, terug te schroeven wat het aantal geoogste m3 betreft. Deze dalende evolutie zou zich de komende jaren dus moeten doorzetten”, zegt Van Volcem. 

Het Agentschap Natuur en Bos kapt ieder jaar een bepaalde hoeveelheid bomen. Dit gebeurt altijd omwille van een combinatie van redenen. Enerzijds is er het kappen van bomen waardoor het bos verdwijnt (ontbossing), maar anderzijds is er ook het vellen van bomen waardoor onze Vlaamse domeinbossen mooier en sterker worden. Vlaams Parlementslid Mercedes Van Volcem (Open Vld) vroeg zich af in welke cijfers deze principes van goed bosbeheer zich vertaalden en stelde er een schriftelijke vraag over.

Dalende trend

Uit het antwoord van minister Zuhal Demir blijkt dat het aantal m3 geoogst hout de afgelopen paar jaar daalde. Vorig jaar tekende men een daling met 21,2 procent op in vergelijking met 2016 (respectievelijk 86.573,06 m3 en 109.865,91 m3). Volgens de minister wordt er steeds gezorgd voor een positief evenwicht tussen nieuwe en gevelde bomen. De toename van hout in onze Vlaamse bossen zou de houtoogst dus fors overstijgen. Daardoor neemt de hoeveelheid levend én dood hout in onze bossen snel toe, wat zowel de biodiversiteit als de koolstofcaptatie ten goede komt.

Provinciaal verschil

Het aantal m3 geoogst hout varieert wel enigszins tussen de verschillende provincies. “De provincie Limburg kan de sterkste daling op haar conto schrijven. Terwijl er in 2016 nog 49.078,24 mplaats moest ruimen, was dat vorig jaar slechts 30.086,52 m3, ofwel -38,7 procent. West-Vlaanderen daarentegen, is de enige provincie die een stijging optekent. Zij evolueren van 7.549,94 m3 in 2016 naar 10.101,45 m3 in 2019, wat neerkomt op +33,8 procent”, geeft Mercedes Van Volcem nog mee.

Liberaal Parlementslid Van Volcem besluit: “Deze cijfers stemmen me optimistisch. Het kappen van bomen in onze domeinbossen kende de afgelopen paar jaar een daling. Daarnaast beloofde het Agentschap Natuur en Bos om het tempo én de schaal van het aantal geoogste m3 terug te dringen met als doel op lange termijn mooie bossen met grote bomen te realiseren. De dalende evolutie sinds 2016 zou dus ook de komende jaren een vervolg moeten kennen.”

 2016201720182019
ProvincieVolume m³Volume m³Volume m³Volume m³
Antwerpen21847,7828011,2619021,0520163,53
Limburg49078,2430847,5536749,0530086,52
Oost-Vlaanderen8822,624964,849127,817469,44
Vlaams-Brabant22567,3330943,3124174,3318752,13
West-Vlaanderen7549,945623,766912,9410101,45
Eindtotaal109865,91100390,7395985,1886573,06
Daling geoogst hout (m3)

Nieuw decreet nodig voor er nog windmolens kunnen worden vergund

8 jul

Er is een nieuw decreet nodig voor er nog vergunningen voor nieuwe windturbines kunnen worden afgeleverd. Dat zei Vlaams minister van Energie Zuhal Demir (N-VA) in het Vlaams Parlement na de vraag van Mercedes Van Volcem (Open Vld). Volgens minister Demir komen anders de doelstellingen voor hernieuwbare energie in het gedrang.

Arrest Europees Hof

Het Europees Hof van Justitie oordeelde vorige maand dat er een milieueffectbeoordeling vereist is voor de bouw van vijf windturbines langs de E40 in Aalter en Nevele. De vergunning voor de bouw en de exploitatie van die turbines werd in 2016 verleend door het departement Ruimte Vlaanderen, op basis van Vlarem II (het Vlaams Reglement betreffende de Milieuvergunning), dat normen bevat voor slagschaduw, veiligheid en geluid, en een administratieve omzendbrief. Voor dat besluit en die omzendbrief werd echter geen milieueffectbeoordeling uitgevoerd, wat volgens het Hof van Justitie nochtans vereist was.

“We gaan straks aan de slag in het parlement om een nieuw decreet uit te werken die de problemen op korte termijn zal aanpakken”, reageert Vlaams Volksvertegenwoordiger Mercedes Van Volcem.

“Het risico bestaat dat bestaande windturbines moeten worden stilgelegd en dat er geen vergunningen voor nieuwe windturbines meer kunnen worden afgeleverd”, zei Van Volcem woensdag in de commissie ruimtelijke ordening en energie. De minister gaf te kennen dat het voor zich spreekt dat de doelstellingen voor hernieuwbare energie – opgelegd door Europa – hierdoor ernstig in gevaar worden gebracht. Daarnaast zal ook de energiebevoorrading in het gedrang komen.

Decreet

Volgens Demir kan het probleem worden opgelost als het parlement een decreet maakt waarin de sectorale normen voor de windturbines worden gevalideerd. “Een duidelijk signaal dus om hier mee aan de slag te gaan”, reageert Vlaams Volksvertegenwoordiger Van Volcem. “Daarmee zouden immers de komende drie jaar nog windturbines kunnen worden vergund op grond van het huidige kader. De verleende vergunningen zouden dan ook rechtsgeldig blijven”, besluit Van Volcem.

Voor de periode daarna wil de minister starten met de opmaak van een milieueffectbeoordeling voor de nieuwe normen. Die zouden dan in werking moeten treden binnen een termijn van drie jaar.

Bekijk hier opnieuw de parlementaire vraag.

Voorstel ontwerp spelprikkels Blauwe Poort

8 jul

Het is de bedoeling om in het najaar in de wijk Blauwe Poort in Sint-Pieters een aantal spelprikkels te voorzien. Een studiebureau maakte hierover een ontwerp dat aan de bewoners wordt voorgelegd. De kosten worden voor 60 % gedragen door de VMSW en voor 40 % door de Stad.

Compensatie

“De spelprikkels zijn bedoeld als compensatie voor de speelruimte die verloren is gegaan door de nieuwe verkaveling naast de wijk”, vertelt schepen van Openbaar Domein Mercedes Van Volcem. De Vlaamse Maatschappij voor Sociaal Wonen (VMSW) is er op dit ogenblik bezig met de aanleg van openbare wegenis en de bouw van 4 appartementen en woningen langsheen de Blankenbergse Steenweg. Dit gebeurt op landbouwgronden en op het voormalige speelplein dat als ontspanningsruimte fungeerde voor de hele wijk. Binnen de nieuwe verkaveling is wel een speelzone voorzien, maar die is beduidend kleiner dan de vroegere open ruimte. Vandaar de beslissing om doorheen de bestaande wijk spelprikkels te voorzien.

Toelichting spelprikkels

– Zone 1: aan de voorzijde van de woningen met huisnr. 30-52.
We voorzien hier een lint van spelprikkels met een schommel, enkele stapstammetjes en houten balken waarop kinderen kunnen balanceren en klauteren. Tussenin komt er een verharde ruimte met daarop een grote picknickbank die ook deels uit boomstammen zal bestaan. Tussen de speelzones komen er plantvakken met vaste planten, struiken en hoogstambomen.

– Zone 2: het binnenpleintje.
Het binnenpleintje rond de olm wordt heraangelegd. Rond de olm wordt een border aangelegd met errond een pad in uitgewassen beton. We voorzien ook gras en beplanting. De bestaande toegangen naar de achtertuinen worden behouden.

– Zone 3: achter de woningen 58-64.
In het gras wordt een wadi uitgegraven, waarin het regenwater wordt opgevangen en op een natuurlijke wijze in de bodem kan infiltreren. Langs en over de wadi komt er een avontuurlijk parcours met een apen- en palenbrug. Rond en deels in de wadi planten we vier wilgen.

Plannen ter inzage

De plannen voor dit project zijn terug te vinden op de stedelijke website: www.brugge.be/plannen. Ter plaatse op de drie locaties werd er info aan de paaltjes vastgemaakt op een A2-formaat.

Opmerkingen?

Wie opmerkingen heeft over het plan, mag ze tegen ten laatste 31 juli bezorgen. Dit kan als volgt:
– mailen naar communicatie@brugge.be
– in de brievenbus steken van Buurthuis De Wissel, Duivenslagstraat 19, Sint-Pieters
– opsturen naar Communicatie, Burg 12, 8000 Brugge

Recyclageparken ontvangen meer mensen

8 jul

Na de verplichte ‘coronasluiting’ van de Brugse recyclageparken, werden de 3 Brugse recyclageparken (Sint-Pieters, Sint-Michiels en Zeebrugge) op 7 april heropend. “Bij de heropening werd meteen een afsprakensysteem ingevoerd”, reageert Brugs schepen van Openbaar Domein Mercedes Van Volcem (Open Vld Plus). Zo kan de social distancing tussen bezoekers in de parken gerespecteerd worden.” Hierdoor werd het aantal bezoekers beperkt tot 2.672, waar voorafgaand aan de coronacrisis gemiddeld 4.240 per week werden ontvangen.

recyclageparken

Momenteel wordt de afsprakenagenda van alle parken samen voor ongeveer 90 % ingevuld. Terwijl de parken van Sint-Pieters en vooral Sint-Michiels op heel wat dagen maximum geboekt zijn, wordt de agenda voor het recyclagepark van Zeebrugge slechts voor 2/3 volgeboekt. “We stellen vast dat er momenteel ruimte is om nog iets meer bezoekers toe te laten zonder weliswaar de mogelijkheid tot social distancing in gevaar te brengen”, legt schepen Van Volcem uit. “Daarom zullen we het aantal mogelijke afspraken voor de recyclageparken verder uitbreiden.”

Vanaf 9 juli zullen er per week 3.437 afspraken mogelijk zijn (+ 29 %). “Vooral de boekingsmogelijkheden op de recyclageparken van Sint-Pieters en Sint-Michiels worden verder uitgebreid”, besluit Van Volcem.

Hoe maak ik een afspraak?

Boeken kun je het meest eenvoudig online. Op de startpagina van de stedelijke website (www.brugge.be) vind je een directe link naar de agenda van de recyclageparken.
Wie dit wenst kan ook telefonisch boeken via het Huis van de Bruggeling (t 050 44 8000).

Vlaanderen beschermt West-Vlaamse bedrijven tegen brexitimpact

6 jul

Vlaams minister van Economie Hilde Crevits (CD&V) besloot vorige week om 750.000 euro toe te kennen aan het EFRO-project 1388 ‘Conquer’ vanuit het Fonds voor Innoveren en Ondernemen. Dit project is erop gericht een antwoord te bieden op de uitdagingen die de Brexit met zich meebrengt voor de West-Vlaamse economie.

Twee pijlers

Het project vertrekt vanuit twee pijlers:

  1. Een doelgroepgerichte benadering van de bestaande ondernemingen, met impactanalyse, adaptatieplan en implementatieplan.
  2. Een vrijwaring van noodzakelijke internationale toelevering via een actieve acquisitie, de bestaande industriële ecosystemen versterken.

Samenwerking

“Het project is een samenwerking tussen POM West-Vlaanderen, Flanders Investment & Trade, TUA West, Voka – Kamer van Koophandel en Unizo. Vlaio is als ondersteuner ook betrokken”, vertelt schepen Van Volcem. Het project werd al besproken binnen de Brexit task force West-Vlaanderen.

Stad Brugge vervroegt beschikbaarheid gratis huisvuilzakken 2020

2 jul

Het stadsbestuur geeft jaarlijks gratis huisvuilzakken aan inwoners met medische of financiële problemen, onder voorwaarde dat de milieubelasting betaald werd. Stad Brugge past nu haar reglement aan en stelt de gratis huisvuilzakken vervroegd ter beschikking.

Coronasteunmaatregelen

Schepen Mercedes Van Volcem: “Omdat het later versturen van de milieubelasting één van de Brugse coronasteunmaatregelen is, zouden heel wat rechthebbenden pas na de zomer hun gratis huisvuilzakken kunnen ophalen. Daarom hebben we het reglement aangepast, waardoor het betalen van de milieubelasting geen voorwaarde meer is om de gratis zakken van 2020 af te halen. De inwoners die aan de voorwaarden voldoen kunnen de gratis huisvuilzakken nu reeds ophalen.”

Afhaling

De gratis huisvuilzakken kunnen de inwoners in de gebruikelijke verdeelpunten afhalen : Huis van de Bruggeling, alle gemeente-afdelingen en het magazijn Openbaar Domein (AC Walwein). Voorwaarden om in aanmerking te komen vind je terug op de stedelijke website. Er kan ook telefonisch contact opgenomen worden via het Huis van de Bruggeling (Tel: 050 44 8000).